Поради батькам
Консультація для батьків
«Свійські тварини»
( Розвиток мовлення + аплікація)
Мета: поглибити та закріпити знання дітей про свійських тварин і їх характерні ознаки; продовжити вчити малят вправлятися у звуконаслідуванні, збагачувати їх словниковий запас, навчати уважно слухати загадки про тварин; знаходити відповідь –ілюстрацію на загадку; продовжувати вчити складати описові розповіді за ілюстраціями; розвивати активне мовлення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до тваринного світу.
Аплікація: вчити створювати образ тварини, використовуючи спосіб клаптикової аплікації, удосконалювати техніку обривання, навички роботи з серветками; розвивати увагу; виховувати самостійність, охайність.
Обладнання: ілюстрації із зображенням свійських тварин; загадки; фон№1; паперова серветка; пензлик; клей; клейонка; тарілочки; вологі серветки; зразок.
Словник: баранець, вівця, кізонька, кінь
Хід заняття.
Діти разом з вихователем заїжджають в групу поїздом.Вихователь: «Ой, малята, а куди це ми потрапили з вами? Перша зупинка - станція «Загадка». На столі перед дітьми — малюнки із зображенням свійських тварин.
Гра « Відгадай і покажи»
Вихователь загадує дітям загадки про свійських тварин. Діти відгадують загадку, називають тварину, про яку йдеться у загадці, а потім показують зображення тварини на відповідному малюнку. Якщо діти не можуть самостійно впоратися із завданням, вихователь допомагає їм: називає тварину і пропонує дітям знайти і показати її зображення на малюнку . Під час гри діти вправляються у звуконаслідуванні, імітуючи голос відповідної свійської тварини. 1.Я великий і красивий, як біжу я – в’ється грива. (Кінь)
2.Хвіст крючком, ніс п’ятачком. (Свиня)
3.Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза)
4.Голодна – реве, нагодуєш – жує, дітям молоко дає. (Корова)
5.За горами, за долами ходить свита і кожух. ( Вівця)
- Молодці, з цим завданням ви впорались. Поїхали далі? Сідаємо в потяг і вирушаємо. Друга зупинка- станція « Розповідь». На дошці – ілюстрації свійських тварин.
Гра « Опиши тваринку»
Запитання для описової розповіді:
-Хто це? Який зовнішній вигляд має? Чим живиться? Як подає голос? Яку користь приносить людині? Складання описових розповідей дітьми.
- Молодці, ви це завдання виконали. Гарні розповіді склали (імена дітей)
-Будемо далі подорожувати? Тоді сідаємо в потяг і поїхали. Знову зупинка – станція «Фізкультхвилинка»
Біг баранчик невеличкий, (стрибки на місці)
Зупинився біля річки. (глибокий вдих і видих)
Перед ним стоїть цапок,
Не пускає на місток. (приставний крок праворуч – ліворуч із розставленими руками)
Цап стрибав і наступав, (стрибки на місці)
Тільки сам у воду впав! (присідання)
-А тепер сідаємо в потяг і їдемо до дитячого садка. Там на вас чекає ще одне завдання.
На столах- фон №1, клей ,пензлі, серветки, клейонки, тарілочки.
Діти розглядають зразок. Вихователь пояснює, що спочатку треба порвати на клаптики серветку і покласти ці клаптики у тарілочку. Після цього треба тулуб баранця намастити клеєм і приклеїти на нього клаптики серветки, не притискаючи дуже їх. Після пояснення закріпити з дітьми послідовність роботи. Під час самостійної роботи дітей проводиться індивідуальна робота. Коли діти закінчили працювати, проводимо аналіз робіт.
Підсумок.
Запитання до дітей: Що робили на занятті? Про кого відгадували загадки? Про кого складали розповіді? Як одним словом можна назвати всіх тварин? Яку аплікацію робили? Чи сподобалось вам заняття?
Заняття закінчується.




.jpg)

.jpeg)

.jpg)


.jpg)

.jpg)

.jpg)
