Поради батькам
Консультація для батьків
«Свійські тварини»
( Розвиток мовлення + аплікація)
Мета: поглибити та закріпити знання дітей про свійських тварин і їх характерні ознаки; продовжити вчити малят вправлятися у звуконаслідуванні, збагачувати їх словниковий запас, навчати уважно слухати загадки про тварин; знаходити відповідь –ілюстрацію на загадку; продовжувати вчити складати описові розповіді за ілюстраціями; розвивати активне мовлення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до тваринного світу.
Аплікація: вчити створювати образ тварини, використовуючи спосіб клаптикової аплікації, удосконалювати техніку обривання, навички роботи з серветками; розвивати увагу; виховувати самостійність, охайність.
Обладнання: ілюстрації із зображенням свійських тварин; загадки; фон№1; паперова серветка; пензлик; клей; клейонка; тарілочки; вологі серветки; зразок.
Словник: баранець, вівця, кізонька, кінь
Хід заняття.
Діти разом з вихователем заїжджають в групу поїздом.Вихователь: «Ой, малята, а куди це ми потрапили з вами? Перша зупинка - станція «Загадка». На столі перед дітьми — малюнки із зображенням свійських тварин.
Гра « Відгадай і покажи»
Вихователь загадує дітям загадки про свійських тварин. Діти відгадують загадку, називають тварину, про яку йдеться у загадці, а потім показують зображення тварини на відповідному малюнку. Якщо діти не можуть самостійно впоратися із завданням, вихователь допомагає їм: називає тварину і пропонує дітям знайти і показати її зображення на малюнку . Під час гри діти вправляються у звуконаслідуванні, імітуючи голос відповідної свійської тварини. 1.Я великий і красивий, як біжу я – в’ється грива. (Кінь)
2.Хвіст крючком, ніс п’ятачком. (Свиня)
3.Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза)
4.Голодна – реве, нагодуєш – жує, дітям молоко дає. (Корова)
5.За горами, за долами ходить свита і кожух. ( Вівця)
- Молодці, з цим завданням ви впорались. Поїхали далі? Сідаємо в потяг і вирушаємо. Друга зупинка- станція « Розповідь». На дошці – ілюстрації свійських тварин.
Гра « Опиши тваринку»
Запитання для описової розповіді:
-Хто це? Який зовнішній вигляд має? Чим живиться? Як подає голос? Яку користь приносить людині? Складання описових розповідей дітьми.
- Молодці, ви це завдання виконали. Гарні розповіді склали (імена дітей)
-Будемо далі подорожувати? Тоді сідаємо в потяг і поїхали. Знову зупинка – станція «Фізкультхвилинка»
Біг баранчик невеличкий, (стрибки на місці)
Зупинився біля річки. (глибокий вдих і видих)
Перед ним стоїть цапок,
Не пускає на місток. (приставний крок праворуч – ліворуч із розставленими руками)
Цап стрибав і наступав, (стрибки на місці)
Тільки сам у воду впав! (присідання)
-А тепер сідаємо в потяг і їдемо до дитячого садка. Там на вас чекає ще одне завдання.
На столах- фон №1, клей ,пензлі, серветки, клейонки, тарілочки.
Діти розглядають зразок. Вихователь пояснює, що спочатку треба порвати на клаптики серветку і покласти ці клаптики у тарілочку. Після цього треба тулуб баранця намастити клеєм і приклеїти на нього клаптики серветки, не притискаючи дуже їх. Після пояснення закріпити з дітьми послідовність роботи. Під час самостійної роботи дітей проводиться індивідуальна робота. Коли діти закінчили працювати, проводимо аналіз робіт.
Підсумок.
Запитання до дітей: Що робили на занятті? Про кого відгадували загадки? Про кого складали розповіді? Як одним словом можна назвати всіх тварин? Яку аплікацію робили? Чи сподобалось вам заняття?
Заняття закінчується.

