Шапошнікова Вікторія Петрівна

/Files/images/shaposhnkova/photo_2022-02-21_20-36-04.jpg/Files/images/shaposhnkova/photo_2022-02-21_20-36-00.jpg

/Files/images/shaposhnkova/photo_2022-02-21_20-35-49.jpg

Використання ігор "Бізіборд" у мовленнєвому розвитку дітей раннього віку. Доповідь до методичного засідання вихователів груп раннього віку Московського району за темою "Формування розвивального, предметно-ігрового та мотивуючого до навчання освітнього простору", яке відбулося 22.11.2021 на платформі Zoom.

15.04.2021 на платформі zoom вихователь Шапошнікова В.П. ділилася своїм досвідом роботи на методичному об'єднанні для вихователів груп дітей раннього віку Московського району за темою "Шляхи та засоби забезпечення охорони здоров'я та формування у дітей здорового способу життя", та показала заняття екологічного змісту "В гості до феї Флори".

Перегляд заняття "В гості до феї Флори"

/Files/photogallery/2667/photo_2021-04-15_20-59-45.jpg

11.02.2021 на платформі Zoom вихователь Шапошнікова В.П. ділилася своїм досвідом роботи на методичному об'єднанні для вихователів дітей раннього віку, та показала заняття за казкою "Ріпка", застосовуючи сучасні форми роботи з казкою.

Перегляд заняття з дітьми раннього віку РІПКА

"Подорож до казки"

(ранній вік)

Мета: Учити дітей виконувати дії з предметами за вказівкою вихователя Викликати бажання дітей слухати і розуміти зміст казки; спонукати відповідати на питання вихователя реченням з 2-3 слів за змістом казки; дати поняття «один – багато». Розвивати творче мислення дітей, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес, дрібну моторику рук. Виховувати зацікавленість, любов до художньої літератури, позитивні емоції, увагу, доброзичливість.

Словник: поповнити словник дітей словами: коза, козенята, курочка, зернятка, один, багато.

Попередня робота: Читання дітям казок «Колобок», «Вовк і семеро козенят», «Курочка ряба».

Матеріал: Іграшка Колобок; театр «Коза з козенятами»; іграшки до казки «Курочка Ряба», тарілочки, гречана крупа і зерна кукурудзи, шапочки курочки, курчат.

Хід заняття.

- Малята, я запрошую вас в гості до казки. А до якої казки, зараз ви мені скажете. Вихователь бере ляльок діда й бабу й інсценізує діалог героїв казки «Колобок», але по-новому:

- Жили-були дід та баба. Дід і каже «спечи мені …». Що попросив дід спекти? – Так, Колобок! А баба відповідає: «Діду, в мене роботи багато по господарству, давай попросимо малят, щоб допомогли». «А хіба малята вміють? (Так). А чи знають малята якої форми Колобок? (круглий), а якого кольору? (жовтий), а як треба Колобок ліпити? (діти показують коловими рухами долоней)»

Поки діти «ліпили» Колобка, вихователь непомітно дістає жовте коло:

- Ось зліпили Колобка! А ще добавимо йому оченята, рученята та ніжки (діти виконують колективну аплікацію).

- Ой, і гарний вийшов Колобок, - «каже» баба, - діду, подаруй його малятам, вони так старалися!

- Авжеж! Нехай залишається з малятами.

Прощаємося з господарями і йдемо далі.

- Малята, Колобок хоче нас запросити ще до одної казки. Підемо з Колобком?

Колобок, Колобок, –

Рум’яненький бочок.

Ми за Колобком пішли

І до казочки прийшли.

(Діти йдуть за Колобком, приходять на галявину)

- Погляньте, малята як гарно тут, які дерева ростуть! Ой, тут хтось є. Хто це? (Козенятко) Доброго ранку! Малята, як ви думаєте, про кого ця казочка?

- Так, це казочка про козу та козенят. Хочете подивитися цю казочку? Тож сідайте на стільчики, і ти, Колобочку, теж послухай з нами.

(Показ настільного театру «Вовк і семеро козенят»)

/Files/images/6(5 група).jpg

Запитання до дітей:

- Діти, де коза зробила хатинку?

- Хто жив в цій хатинці?

- Куди ходила коза?

- А діткам що наказувала?

- Яку пісеньку співала коза коли поверталася додому?

- Хто підслухав як коза кликала козенят?

- Як вовк співав пісеньку?

- А козенята відчинили двері вовку? Не відчинили козенята вовкові двері, а як коза похвалила козеняток: «Розумні ви діточки, що не відчинили вовкові»

- Діти, а хто у козенят матуся?

- А у кози хто дітки?

- Коза одна, а козенят скільки?

- Дітки, Колобок кличе нас до іншої казочки. Ми за Колобком пішли і до казочки прийшли. До якої ж ми казочки прийшли?

/Files/images/5група5656.jpg

- «КО-КО-КО», - Хто це квохче?

- А цю казочку ми знаємо. Як вона називається? Що курочка знесла? Яке яєчко знесла Курочка Ряба? Що трапилося з яєчком? Так дід плаче, баба плаче, а курочка кудкудахче: «Цить, діду; не плач, бабо, я знесу вам яєчко не золоте, а просте»

- Але, малята погляньте, курочка Ряба чомусь сумна. Що сталося?

- Дітки, курочка сумна, бо вона зголодніла, хоче зерняток. Але всі зернята перемішалися. Давайте допоможемо курочці і виберемо зернятка кукурудзи. Ось такі – обстежити зерна кукурудзи зором, на дотик. Тож викладіть на тарілочки зернятка кукурудзи для курочки Ряби. (Діти розбирають рисову крупу і зерна кукурудзи на різні тарілочки)

- Молодці, дітки. Ось пригощайся, курочко!

- Діти, а в курочки, як і у кози теж є дітки. Хто дітки в курочки?

- А ви хочете стати курчатками? Погляньте які шапочки в мене є.

(Рухлива гра «Курочка з курчатами»)

- Як гарно ми пограли!

- Сподобалося вам в казковій країні? А де ми з вами побували? В які казки завітали? Кого бачили?

- Але нам час повертатися в садочок. Давайте Колобочка залишимо в казковій країні, він піде до своєї казки і розповість дідові та бабі про нашу подорож. До побачення!

/Files/images/5гр445.jpg

І пішли в садочок.

По рівнесенькій доріжці

Йдуть в садочок діточки,

Ось так малюки ніжки піднімають,

Ось так, ось так діточки весело шагають.

Кiлькiсть переглядiв: 210